چرا فرزندتان عاشق فرد نامناسبی میشود؟ ۰
اشتراک گذاری مطلب

چرا فرزندتان عاشق فرد نامناسبی میشود؟

مادران و پدران بخوانند: چرا فرزندم همیشه عاشق افراد بد می‌شود.
اگر تا به حال فرزندتان با ‌شخص نامناسبی ارتباط داشته‌، دست خود را بالا ببرید. و اگر این ارتباط ناسالم را بارها و بارها در زندگی‌‌اش تجربه کرده، همچنان دست خود را بالا نگهدارید. آیا هنوز هم دست‌تان بالاست؟
دلیل اینکه فرزندتان همیشه عاشق فرد بدی می‌شود، چیست؟
چرا این چرخه تکراری سال‌ها و یا حتی یک عمر در زندگی وی جریان دارد؟
علت این امر به ضمیر ناخودآگاه فرد بر‌می‌گردد. یک بخشی از ضمیر ناخودآگاه، فرد را به سمت اشخاصی هدایت می‌کند که یک حس آشنایی را برای وی تداعی می‌کند.
در حقیقت فرزندان ما در بیشتر مواقع، عاشق فردی می‌شوند که بیشترین شباهت را به آدمهای مهم دوران کودکی‌شان دارند. یعنی پدر و مادر.
پس اگر پدر و مادر خواسته و ناخواسته  کودک خود را مورد آزار و اذیت و تحقیر قراردهند، فرزند آنها هم در آینده، به دنبال کسانی می‌گردد که همان آسیب را برایش فراهم کند.
به همین دلیل اکثر روانشناسان، علت مشکلات فرد را، در دوران کودکی جستجو می‌کنند.
چرا عاشق افراد نامناسب می شویم

مادری که به فرزند خود توجهی نمی‌کند و همیشه با وی به سردی برخورد می‌کند، در حقیقت به او یاد می‌دهد عشق یعنی این رفتاری که من با تو دارم. در نتیجه این کودک در آینده عاشق فردی می‌شود که به وی توجهی ندارد و همیشه با سردی با او رفتار می‌کند.
و یا والدین همیشه درگیر، والدینی که خیلی در دسترس نیستند، رفتار مخرب آنها سبب می‌شود : کودک زمانی که به بزرگسالی رسید، فردی را به عنوان شریک عاطفی خود انتخاب کند که هیچگاه در رابطه در دسترس نیست.
با کمی دقت به این نتیجه می‌رسیم فرزندان ما در آینده با کسی ازدواج خواهند کرد که رفتارش مشابه رفتار ما باشد.
پس برای ساخت آینده‌ای بهتر برای کودک دلبندتان، بهترین برخورد را با وی داشته‌باشید. مطمئناً این کار، آرامش بیشتری را در آینده برایتان به ارمغان می‌آورد.


۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی