همجنسگرایی در نوجوانان ۴
اشتراک گذاری مطلب

همجنسگرایی در نوجوانان

نوجوان‌های همجنسگرا.
هرساله پرسش‌های بی‌پاسخ فراوانی، گریبان والدینی که، از همجنسگرا بودن فرزند خود مطلع شده‌اند را می‌گیرد. سوالهایی که با حس گناه والدین همراه است و همین امر تحمل مشکل را برای آنها سخت‌تر می‌کند.
با اینکه حدود ۵ تا ۱۰ درصد نوجوانان همجنسگرا هستند، و آمار این افراد نسبت به بقیه جمعیت کمتر می‌باشد، اما باز هم از نگرانی والدین، در خصوص همجنسگرا شدن فرزندانشان در آینده نمی‌کاهد. مخصوصا این آمارها کمکی به رفع نگرانی والدینی که اعتقاد به ازدواج سنتی دارند و یا آرزوی داشتن نوه را دارند، نمی‌کند.
موضوع اینجاست که هیچکس دقیقا نمی‌داند چه عواملی باعث همجنسگرا شدن فرد می‌شود. اطلاعات موجود در این زمینه بسیار ناچیز است. پس دست از سرزنش کردن خود بردارید و با سوالاتی همچون: آیا من در تربیت فرزندم کوتاهی کردم؟ آیا رفتار من با کودکم، باعث شده با بقیه فرق داشته باشد؟ آیا من مقصرم؟ خود را دچار عذاب ابدی نکنید.

عواملی که در ایجاد این شکل تمایل جنسی نقش دارند، از فردی به فرد دیگر متفاوت است. بعضی از عوامل ممکن است ارثی باشد و بعضی اکتسابی و معلول یادگیری‌های اجتماعی است. 
امروزه تحقیقات حاکی از آن است که، تمایلات همجنس‌گرایانه ، در سالهای قبل از نوجوانی پایه‌گذاری می‌شوند . در واقع یادگیری‌های پیچیده اجتماعی در اوایل کودکی، فرد را به سمت همجنسگرایی سوق می‌دهد. اما این به این معنا نیست که کودک شما در معرض یادگیری مستقیم و آشکار همجنسگرایی بوده است، بلکه به این معناست که، زمینه  جسمی یا روانی مربوط به هویت جنسی آنها احتمالا خیلی زود شکل گرفته‌است.